Малий і середній бізнес Закарпаття може скористатися низкою державних програм підтримки

Малий і середній бізнес Закарпаття може скористатися низкою державних програм підтримки – від мікрогрантів на відкриття чи розвиток власної справи до компенсацій за працевлаштування окремих категорій громадян.
Доступні фінансові інструменти презентували під час онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».
«Закарпатський бізнес має потужний потенціал для розширення. Програми підтримки від Державної служби зайнятості – це саме той інструмент, який може стати каталізатором для зростання. Саме тому продовжуємо таку тематику, щоб допомогти підприємцям ефективно працювати й розвивати свою справу», – наголосив перший заступник голови ОВА Василь Іванчо.
Як відзначила начальниця управління реалізації політики зайнятості Закарпатського обласного центру зайнятості Тетяна Дурицька, сьогодні для бізнесу доступні кілька грантових і компенсаційних програм.
У межах урядової ініціативи «єРобота» за програмою «Власна справа» підприємці можуть отримати мікрогранти від 50 до 350 тис. грн залежно від кількості створених робочих місць. Для розвитку приватних дошкільних закладів і креативних індустрій передбачене фінансування до 1 млн грн.
Окрема грантова програма діє для ветеранів та членів їхніх сімей. Завдяки їй можна отримати від 250 тис. до 1 млн грн на започаткування чи розвиток власної справи, зазначила начальниця відділу рекрутингу та надання послуг роботодавцям ЗОЦЗ Любов Болдижар.
Подання заявок відбувається через портал Дія. Після перевірки документів та бізнес-плану відбувається онлайн-співбесіда й захист проєкту. В разі схвалення грантоотримувач має відкрити рахунок, укласти договір із центром зайнятості, а кошти використати за призначенням упродовж шести місяців. Обов’язковими умовами є створення нових робочих місць і ведення діяльності щонайменше протягом 3 років.
Від початку цього року позитивні рішення щодо мікрогрантів отримали 134 особи та 15 учасників бойових дій. Загальна сума фінансування перевищила 20 млн грн. Найактивнішими були підприємці Ужгородського, Мукачівського та Хустського районів.
Про компенсаційні програми для роботодавців розповіла начальниця відділу реалізації проєктів фінансового управління ЗОЦЗ Наталія Ковчар. Зокрема, за працевлаштування внутрішньо переміщеної особи держава компенсує до 25 941 грн протягом трьох місяців, а за працевлаштування ВПО з інвалідністю – до 51 882 грн упродовж шести місяців.
Також роботодавці можуть отримати компенсацію витрат на оплату праці та ЄСВ за працевлаштування безробітних ВПО. Максимальна сума виплат за пів року становить 103 764 грн.
Діють і програми відшкодування 50% витрат на оплату праці за працевлаштування молоді, ветеранів, людей з інвалідністю та громадян передпенсійного віку, а також компенсації за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І та ІІ групи.
За перші чотири місяці цього року завдяки компенсаційним програмам на Закарпатті працевлаштували 229 осіб. Найбільше – в Ужгородському, Берегівському та Мукачівському районах.
Інформацію про фінансові програми підтримки, формування й подачі заявок можна отримати в найближчому центрі зайнятості чи в офісах «Зроблено в Україні» в Ужгороді, Мукачеві й Хусті.
Матеріали зустрічі доступні на порталі Допомога Закарпаття: https://dopomoha.carpathia.gov.ua/.
Відеозапис дивіться на ютуб-каналі департаменту економічного та регіонального розвитку ОВА: https://tinyurl.com/2b8e95yu.
admin
Коментарі :
Додати коментар

