Під час онлайн-зустрічі Діалог влади і бізнесу обговорили тему бронювання працівників підприємствами

admin 22.05.2026 18:25 ПОДІЇ

Майже 400 учасників зібрала чергова онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу», яка щотижня проходить в ОВА. Цього разу на порядку денному – одразу кілька актуальних питань для підприємців і громад Закарпаття.

«Насамперед говоримо про ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ця тема особливо важлива для підприємств, установ і організацій області, які мають статус критично важливих і можуть бронювати своїх працівників», – наголосив перший заступник голови Закарпатської ОВА Василь Іванчо.
Представники відділу мобілізаційної роботи апарату обласної військової адміністрації та обласного ТЦК і СП нагадали ключові вимоги ведення військового обліку, на дотримання яких звертають увагу під час планових перевірок суб’єктів господарювання. Це, зокрема:
- регулярне звіряння даних військовозобов’язаних працівників. Найчастіше помилки виявляють саме у веденні документації та організації звірок;
- перевірка актуальності даних працівників, які мають бронювання або право на відстрочку, через електронні військово-облікові документи та сервіс «Резерв+»;
- дотримання встановлених норм бронювання військовозобов’язаних.
Як відзначив Василь Іванчо, зараз у регіоні критично важливими для функціонування економіки визнано 841 підприємство, установа й організація, де працюють понад 25 тисяч військовозобов’язаних, із яких більше 11 тисяч заброньовано. Значна частина суб’єктів господарювання отримала цей статус, виконуючи також обласні критерії.
«Відповідно до вимог Мінекономіки ми відкоригували наші критерії. Їх кількість скоротили з 7 до 6, при цьому підприємство має відповідати щонайменше трьом із них, – підкреслив Василь Іванчо. – Водночас ці зміни не вплинуть на статус підприємств, які отримали його за попередніми критеріями. Також важливо, що під час проведення моніторингу в таких підприємствах, установах і організаціях комісія буде перевіряти дотримання тих критеріїв, на підставі яких їх визнали критично важливими».
За його словами, чинними залишаються показники щодо мінімального обороту компаній (5 млн грн), кількості працівників (не менше 7 осіб) та обсягів експорту (100 тис. євро). Серед ключових змін – підвищення суми сплачених податків з 1,2 до 1,5 млн грн за останні дванадцять календарних місяців, збільшення з 10% до 30% частки працевлаштованих ветеранів на підприємстві.
Окремий блок зустрічі присвятили можливостям комплексної фінансової підтримки для бізнесу та громад від Сенс Банку. Сьогодні це – дистанційне відкриття рахунків, кредитні продукти, овердрафти, фінансування енергоефективних проєктів, державні гарантії, супровід експортно-імпортних операцій, а також грантові та партнерські програми.
Під час зустрічі також презентували оновлені умови державної програми енергонезалежності домогосподарств від Ощадбанку. Зараз власники приватних будинків можуть отримати до 480 000 грн пільгового кредиту на встановлення генераторів та гібридних систем електропостачання зі зниженням ставки в перші роки та частковою компенсацією основної суми залежно від обраного пакета обладнання – від 20% до 30%.
Матеріали зустрічі можна буде переглянути та завантажити на порталі «Допомога Закарпаття»: https://dopomoha.carpathia.gov.ua/.
Відеозапис зустрічі буде доступний на ютуб-каналі департаменту економічного та регіонального розвитку ОВА: https://tinyurl.com/2b8e95yu.

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода


ПОДІЇ

 

Оголошення

 

 

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат