На Перечинщині депутати дозволили збудувати 30 вітрогенераторів на Полонині Рівній

23.05.2024 23:31 ПОДІЇ

У четвер, 23 травня, на засіданні сесії Тур’є-Реметівської сільської ради затвердили детальний план території урочища «Полонина Рівна», який передбачає зведення на гірському хребті 30 вітряків. За рішення проголосували 14 депутатів сільської ради.

Рішення про затвердження детального плану території Полонини Рівної розглядали останнім. Його підтримали 14 депутатів, шестеро проголосували проти, а один утримався.

Затверджений детальний план стосується 1128 га площі території Тур’є-Реметівської сільради. У ньому вказано, що Рівна є найбільшою полониною Українських Карпат, через яку проходять кілька туристичних маршрутів. До полонини прилягають - орнітологічний заказник «Соколові Скелі», а з її південно-східних схилів бере початок водоспад Воєводин.

«Полонина Рівна популярна серед туристів для прогулянок чи пішохідних походів. В сезон чорниці – схили заповнені ягодами та їх збирачами. Проте якраз занедбаність території, її природо-ресурсне виснаження і неконтрольовані антропогенні процеси призводять до забруднення середовища», – зазначають автори документу, стверджуючи, що ситуацію на цій території виправить «реалізація об’єктів зеленої енергетики».

Загалом затверджений депутатами детальний план передбачає будівництво на території урочища «Полонина Рівна» 30 вітряків з висотою щогли 100 м та діаметром ротора 151 метри. Від продажу 3% генерації вітропарку громада щорічно отримуватиме 50 млн грн. Для порівняння – у 2023 році увесь бюджет Тур’є-Реметівської сільради склав близько 170 млн грн.

Нагадаємо, проект з будівництва ВЕС у Карпатах і зокрема на Полонині Рівній реалізовує ТОВ «Френдлі Віндтехнолоджі». У січні компанія встановила перший вітряк на межі Львівської та Закарпатської областей. Загалом ТОВ «Френдлі Віндтехнолоджі» має намір збудувати в Карпатах вітроелектростанції, загальною потужністю понад 500 мегават. Співфінансуватиме зведення сотні вітротурбін державний «Ощадбанк».

Власниками ТОВ «Френдлі Віндтехнолоджі» є мешканка Києва Раїса Кобилянська та мешканець Краматорська Владислав Єременко.

zaxid.net

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОДІЇ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат