Минулоріч на Закарпатті від лептоспірозу померло 15 людей

31.01.2024 10:20 ЗДОРОВ'Я

Впродовж 2023 року на Закарпатті фіксували ускладнення епідемічної ситуації лептоспірозу серед жителів. З початку 2024 року в області зареєстрували 2 випадки, один з яких летальний.

У цілому, за 2023 рік серед жителів області було зареєстровано 150 випадків захворювання на лептоспіроз, у тому числі зареєстровано 6 випадків хвороби серед дітей до 17 років, повідомляється на сайті ДУ "Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОН України.

На жаль, серед захворілих на лептоспіроз, в минулому році було зареєстровано 15 смертельних випадків, причиною яких було пізнє звернення за медичною допомогою та важкий перебіг захворювання.

У ході проведення розстеження випадків фахівцями встановлено, що серед захворілих дорослі особи склали 96,0 %. Епідеміологічного зв’язку між ними не виявлено.

Більша частина серед захворілих – це жителі села 84,7 %, в основному це пенсіонери і непрацюючі особи – 78,0 % від загальної кількості зареєстрованих хворих на лептоспіроз.

При аналізі шляхів передачі інфекції встановлено, що переважає контактний шлях передачі (догляд за тваринами, сільськогосподарські роботи, контакт з гризунами, відвідування лісу, відпочинок на природі тощо).

Практично вся територія Закарпаття є ензоотичною з лептоспірозу, збудники лептоспірозу продовжують циркулювати в природних осередках.

Вже з початку 2024 року серед населення області зареєстровано 2 випадки захворювання на лептоспіроз, в т.ч. 1 з яких закінчився смертю хворого.

Пам’ятайте!

Лептоспіроз дуже небезпечна хвороба, оскільки вражає печінку та нирки, що може призвести до смерті хворого. Тому дуже важливо при появі перших симптомів негайно звернутись до лікаря. Тільки вчасно розпочате лікування може зберегти життя! При тяжкому перебігу смерть може наступити вже через 5 днів від початку захворювання. У хворого на лептоспіроз кожний втрачений день зменшує шанси на виживання, тому при високій температурі тіла, найменшій підозрі щодо захворювання на лептоспіроз необхідно негайно звернутися до лікаря.

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ЗДОРОВ'Я

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат