В Ужгороді затримали зернотрейдера Коваленка, пов’язаного з екс-головою Мукачівської РДА Гайдаєм

В Ужгороді детективи НАБУ провели спецоперацію, під час якої затримали відомого зернотрейдера Дмитра Коваленка.
За інформацією Віталія Глаголи, бізнесмена «прийняли» практично одразу після того, як він заїхав в Україну з-за кордону.
Затримання відбулося біля ресторану «Кілікія» - приблизно за 2 км від пункту пропуску «Ужгород».
За словами джерел, Коваленко має бізнес-зв’язки на Закарпатті та пов’язаний з екс-головою Мукачівської районної державної адміністрації Сергієм Гайдаєм, який раніше також очолював Луганську обласну військову адміністрацію.
Під час затримання Коваленко пересувався на чорному Range Rover із польською реєстрацією SK 695XS.
За попередніми даними, увагу детективів могли привернути бізнес-проєкти Коваленка на Закарпатті, зокрема історія із землею під індустріальний парк у Сваляві.
Йдеться про понад 10 гектарів землі у промисловій зоні, які компанія, пов’язана з бізнесменом, отримала в оренду на 35 років. Керуючою компанією виступає ТОВ «ВДЛ», що належить Коваленкові.
Першим проєктом індустріального парку стало підприємство Energy Glass Technologies, яке планує виробництво скла та віконних конструкцій.
Сам Дмитро Коваленко відомий як великий гравець аграрного ринку України. Він створив групу «Гранова», до якої входять компанії «Грейн Термінал», «Оверфуд» та «Аграрна елеваторна компанія».
У 2024 році група задекларувала понад 11 млрд грн доходу, ставши одним із помітних гравців аграрного ринку.
Водночас раніше з’являлася інформація, що свій стартовий капітал бізнесмен міг заробити на торгівлі російським вугіллям через швейцарську компанію Adelon AG.
За даними журналістських розслідувань, у 2021-2022 роках компанія закупила російського вугілля більш ніж на $100 млн, причому частина контрактів укладалася вже після початку повномасштабної війни.
Наразі НАБУ офіційно не коментує спецоперацію в Ужгороді.
Коментарі :
Додати коментар

