На межі Закарпаття, Львівщини та Івано-Франківщини створять туристичний кластер

24.01.2019 18:59 ПОДІЇ

23 січня на території Славської ОТГ відбулося засідання з питань перспектив розвитку субрегіонального туристично-рекреаційного кластера «Магура» на межі Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей.

Закарпаття за круглим столом представляли директор обласного департаменту економічного розвитку і торгівлі Денис Ман, голова Міжгірської районної ради Василь Щур та власник еко-курорту «Ізки» Андрій Бойко.

Учасники обговорили питання розвитку транспортно-логістичної системи для повноцінного розкриття туристичного потенціалу областей. Це дозволить значно економити час проїзду до привабливих для туристів об’єктів, обмінюватися туристичними потоками та збільшити тривалість перебування туриста в Карпатах – головній родзинці трьох областей. Фахівці поділились досвідом реалізації якірних проектів місцевого розвитку, презентували туристичний потенціал Міжгірського району, Славської, Долинської та Вигодської ОТГ. Також відбулося обговорення проекту Статуту та подальших кроків зі створення Асоціації місцевого самоврядування «Магура».

Під час заходу було наголошено на важливості доступу до будь-якої громади субрегіону в межах однієї години, проте це потребує невідкладного ремонту важливих транспортних артерій та побудови транспортних коридорів. Зокрема, для Закарпаття важливим є об’єднати сполученням населені пункти Славське та Міжгір’я, адже Міжгірщина була і залишається надзвичайно привабливою для туристів. Вони приїжджають туди милуватись водоспадом Шипіт, відвідати село-музей Колочава, НПП «Синевир», центр реабілітації бурого ведмедя та еко-парк вовків, унікальний музей лісу і сплаву, старовинні дерев’яні церкви та мальовничі Карпатські вершини. Потенціал Міжгірського району дозволяє розмістити більше двох тисяч туристів, на території району протягом року проходять близько 15 фестивалів різного спрямування. Стрімкого розвитку набуває сільський туризм – в районі готові прийняти туристів більше 200 садиб.

Учасники обговорення мали спільне бачення щодо туризму як ключового пріоритету у розвитку трьох областей. Відтак будуть продовжені спільні консультації та напрацювання у напрямку розвитку та поліпшення туристичної інфраструктури.

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат