Газета » ДОЗВІЛЛЯ
Оригінальні роботи Кобзаря: офорти Тараса Шевченка зберігають у Закарпатському художньому музеї
Офорти Тараса Шевченка "Дари в Чигирині" та "Притча про виноградаря" зберігаються у фонді Закарпатського художнього музею імені Йосипа Бокшая. Про роботи Кобзаря та як вони потрапили в Закарпатський художній музей спеціально до 211-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка розповіла Суспільному заступниця директора з наукової частини музею Людмила Біксей.
Сорок картин, які яскравіють променями тепла і таланту
В Ужгородському скансені на два тижні продовжили виставку Антона Ковача «Подорожі». Експозиція викликає широкий резонанс.
Юрій Шип для того пише, щоб злий світ подобрів
Перу сучасного українського письменника Юрія Шипа належать 55 книжок для дорослих і юних читачів. Це – поезія, байки, гумор, сатира, пісні. По духу він талановитий майстер пера, виступає як мудрий педагог, що присвятив понад 25 років загальноосвітній школі, вихованню підростаючого покоління, є прикладом і спонукає чинити ближнім добро, бути гідними своїх батьків, любити рідний край та вітцизнину. Коло його творчих інтересів, зацікавлень і вподобань: еколого-естетичне, моральне, трудове, художнє виховання дітей, формування в них національної самосвідомості. З них прозирають проблеми дидактики, інноваційних технологій навчання та педагогічної психології. Його по праву можна назвати в числі найактивніших сучасних творців дитячої літератури, кращі поезії яких дають емоційну насолоду й патріотичну наснагу юному читачеві. Такий він і в літературі й у реальному житті.
Книжку видав адвокат…
Щойно отримав у подарунок книжку свого давнього друга знаного в Срібній Землі адвоката, заслуженого юриста України, кандидата юридичних наук, професора кафедри цивільного права та процесу ВНЗ «УжНУ» Петра Немеша «На путь життєву оглядаючись…» Видання – про долю автора – уродженця села Колодне на Тячівщині, який був 13-ю дитиною в сім’ї. До речі, це число у Петра Федоровича улюблене. Навіть авто має з такими номерами. І в готельні номери під таким номером поселяється… Для нього воно насправді щасливе.
Світло «Свічі»…
Маю честь знатися з Андрієм Дурундою вже чотири з половиною десятиліття, відколи разом працювали в обласній газеті «Молодь Закарпаття». Так випало, що я все життя – у журналістиці, а Андрієві, крім газетярської, випало скуштувати хліба й чиновницького. Але де б він не трудився – всюди старався викроїти час для творчості.
Ми пишаємося ним!
10 січня цього року професору УжНУ доктору історичних наук, старшому науковому співробітнику Центру Гунгарології, членуТовариства з вивчення спадщини Шандора Петефі при Академії наук Угорщини, засновнику професійної угорської історіографіїна Закарпаття Якову Ісаковичу Штернбергу виповнилося б 100 років. Його і досі пам’ятають як талановиту людину, яка до останнього віддавалася роботі.
Наративи трилогії Івана Корпанця
Бог дав кожному свій дар. Та написати книгу суджено не всім. Тим паче цікаву й потрібну людям для їхнього розсудку про себе в світі та світ у собі на прикладі свого родоводу. Часто беруться за перо безліч бажаючих «стати» письменниками. Однак здійснення цієї мрії небагатьом досяжні.
Сповідь щедрих літ
Саме так можна б назвати 48 книг письменника Юрія Шипа на форзацних світлинах вибраних творів у ювілейному виданні «П’ять презентів» (лірики, пісень, гумору, сатири і байок) з нагоди його вісімдесятиліття.
Їх слово і пісня здружили
Наш край у когорті видатних митців дав і двох ровесників — поета Юрія Шипа та композитора й співака Петра Матія.
Потужний імпульс з народних джерел
У читальній залі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Федора Потушняка (директор Олена Канюка) відбувся літературний вечір, присвячений творчому доробку фольклориста, літературознавця, науковця Івана Хланти за роки незалежності України.
Любов з солоним присмаком
В ужгородському видавництві «Патент» побачила світ книга «Крижане полум’я” закарпатської письменниці Наталії Дурунди. У видавництві професійно, добросовісно, вчасно виконали свою роботу. Презентабельні обкладинка, палітурка, форзац, друк – усе якісно. Про це, зокрема, йшлося на початку презентації, яка відбулася в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка.
Побачили світ вибрані поезії Василя Густі
Нарешті закарпатський поет прийшов до читача зі своїм вибраним. Ошатна книжка з дизайном Миколи Дем’яна побачила світ у видавництві «Timpani». До книги увійшли поезія, драматургія, мініатюри, вірші для дітей, гумор і сатира.
Марсель Онисько про спонтанну українсько-словацьку колаборацію, Дітей Хармса та перфоманс у Жиліні
Ужгородець Марсель Онисько постійно генерує творчі ідеї. Він пише тексти, малює і співає. Його творчість не для мас, але, до прикладу, кілька сотень людей з року в рік чекають “календар від Марселя” з його дивакуватими репродукціями.
Досвід Естонії для України: Як можна об’єднати людей у спальних районах за прикладом Таллінна
Спальні райони є у всіх великих містах і проблема скрізь одна й та сама – люди живуть розрізнено, а інколи не знайомі навіть сусіди на одному поверсі.
Рената Мойш: Моє кредо щодо роботи - нема справ які неможливо вирішити
Нас зацікавила звістка про те, що на Всесвітній виставці ЕКСПО-2020 в Об’єднаних Арабських Еміратах було представлено і Закарпаття, а саме – Дім Моди Reny M.
Лицарі Ордену паленчарів
У Мукачеві прийняли перших 8 закарпатських виробників паленки
до Лицарського Ордену паленчарів.
Степовик поріднився з Карпатами
Зачаровуватися красою Карпатського довкілля — самобутнього і неповторного, захоплюватися традиціями, звичаями верховинців і долинян — це одна справа. І зовсім інша — поріднитися з Карпатами, і свої працю, вміння, талант і знання присвятити цьому чудовому краю та його людям.
Звук, світло та 34 тонни поворотного кола: Музично-драматичний театр відновив роботу після реставрац
Театральну сцену, яка була на реставрації 4 місяці (з них активні роботи тривали 2 місяці), здали в користування театру 15 квітня. У залі Закарпатського академічного українського обласного музично-драматичного театру імені братів Юрія Августина та Євгена Шереґіїв зібралися причетні до події та актори, аби бути свідками технічної здачі проєкту.
На вул. Заньковецької, 4 знищують зелену зону, аби розпочати будівництво
Це відбувається на зеленій зоні на вулиці Заньковецької, 4. Мешканці будинку обурені: 10 грудня невідомі особи почали вирізати здорові фруктові дерева перед багатоповерхівкою, а аварійні — залишили.